Durarara!!

Предишната тема Следващата тема Go down

Durarara!!

Писане  Ricchan ^^ on Нед 03 Яну 2010, 14:37

Тип: ТВ
Епизоди: 24
Статус: Излъчено
От-до: 7 януари 2010 до 24 юни 2010
Продуценти: Brains Base, Aniplex
Жанрове: Екшън, Романтика, Шоунен, Свръхестествено

crazy_little_crow написа:Нашата странна (абсурдно изкривена !! x3) любовна история се развива в Ikebukuro, Токио, и включва няколко улични побойника, още няколко ученика, една жена-управител на радио, един мафиотски лекар, млад продавач и една безглава ирландска фея (обезглавена !??? или безглава О.О). Та тъй тези рандъм герои ги набутваме в една още по-странна история и...сега остава да видим какво ще стане xDD Едно голямо мазало при всички положения~

От автора на Baccano!.

Последната промяна е направена от Ricchan ^^ на Пет 09 Юли 2010, 11:47; мнението е било променяно общо 2 пъти

You can take the roundabout route and make things all the more interesting.
Ricchan ^^
Ретард

Female
Job/hobbies : циклене
Humor : Аз съм яка.
Character : Убийцата на Нагиса ^^
Брой мнения : 5802
Дата на регистрация : 04.03.2008

http://www.vbox7.com/user:metalsoul

Върнете се в началото Go down

Re: Durarara!!

Писане  ~|| Hoshina Utau ||~ on Нед 03 Яну 2010, 20:17

хубав арт ^^
определено ще се гледа
~|| Hoshina Utau ||~
Терорист

Female
Job/hobbies : sleeping ... sleeping... and smoking
Humor : I'm already covered in blood and poison so I'll end it with my hands and go staight to hell...
Брой мнения : 358
Дата на регистрация : 07.04.2008

Писане  Megaphy on Съб 09 Яну 2010, 18:49

Опенинга е жесток, арта е хубав и е фрашкано с добри сеюта. Ще се следи, въпреки че първи епизод ми беше мако забулен, не го схванах.
Megaphy
Администратор

Female
Брой мнения : 2355
Дата на регистрация : 25.10.2008

Писане  Ricchan ^^ on Вто 12 Яну 2010, 09:47

Чак фрашкано... Освен Мияно Мамору, не се сещам за друг hmmm
/Този човек почва да ме кара да го отмразвам, чак го познах по гласа веднага >.< Проклет да е готиния му глас =_= Защо точно той трябваше да озвучава Лайт, този факт вечно ще ме преследва >.< /

Та, ърр, честно казано, мислех че Микадо е женско, като гледах постера icon_lol Женското прилича на няква крава с тея млекоцентрали и ме дразни icon_lol
И е вярно, че нищо не стана в епизода. Но да, опа е жесток, както и еда ^_^
И за разлика от Ооками, тук не гледах постоянно колко остава до края
icon_lol

Ricchan ^^
Ретард

Female

Писане  Blackie. on Пет 15 Яну 2010, 19:34

Арт-ът страшно ми допада! Това е първото, което ми направи впечетление. Както и да е, първият епизод играеше ролята на въведение, затова нямах особени претенции. И все пак ще се радвам да видя какво става нататък.
Blackie.
Зарибен

Female
Брой мнения : 2652
Дата на регистрация : 25.03.2008

Писане  skindrawer on Пон 25 Яну 2010, 18:32

Както бях изключително недоволен от 1-ви и 2-ри еп., изведнъж мнението ми се обърна на 180 градуса и сега чакам с нетърпение следващия епизод... Не защото 3-ти беше нещо изключително, ами просто защото се видя, че анимето може да е интересно и искам да видя дали ще успеят да покачат нивото още повече, за да стане едно аниме, което да следя с интерес
skindrawer
Терорист

Male
Job/hobbies : Anime, House Music
Humor : Do you know what they call a 1/4 pounder with cheese in France? -No. -Royal with Cheese. (Pulp Fiction)
Брой мнения : 499
Дата на регистрация : 12.05.2009

http://icesubs.info

Писане  wawichan on Вто 22 Юни 2010, 17:16

Една дума.. ВЕЛИКО!!

Де да имаше превод на романите.. icon_sad
wawichan

Female
Брой мнения : 3
Дата на регистрация : 22.06.2010

Писане  Ricchan ^^ on Чет 24 Юни 2010, 00:18

Приех, че Доларите са заченати по нелеп начин и поради лапешка приумица, но банда, водена от прогимназист вече трудно преглъщам xDDD

Ако оставим този дистърбващ факт настрана, особено втората част на анимето е доста интригуваща, и ако има втори сезон, с радост бих го изгледала. Има своя си чар... Както и доста още герои за разглеждане, фактът, че на 60% не им знам имената дори трябва да ви говори нещо xD

Ricchan ^^
Ретард

Female

Писане  Katinkka on Чет 24 Юни 2010, 09:10

Определено едно много интересно аниме със страхотен арт и невероятни опенинги и ендинги :3
Историята страшно ме грабва, бандите и главните герои са страхотни <3 Кида~ <33 Извинявай, мойто момче, че ти сбърках името вчера.. все пак не помня имена бързо icon_lol
Изая е пич, макар че на моменти ме дразни леко. Шизуо е много весел :3 Страшно ме кефи кат почне да хвърля разни.. ъъ.. каквото му падне icon_lol
Друг плюс на анимето е, че историята му е доста добра и оригинална.. Стани, може да се каже, че не е за вярване Доларите да са създадени ей така.. с никаква замисъл, но според мен в това няма нищо лошо. Съвсем нормално.. все пак и днес има много сайтове, форому, групи които се водят онлайн.. Напълно за вярване е, че Микадо е създателя.. все пак всеки с малко компютърни умения и компютър можеше да го направи. Това, че има много хора в Доларите също е нормално.. все пак това не е някаква банда дето всеки ден се бие ор смт, те просто са една група която общо взето за нищо не става и нищо особено не прави.., но те могат и да се стегнат и да си помагат и това според мен е хубавото на Доларите.. лично на мен ми беше много тъжно като видях, че Микадо иска да я развали.. и много ме беше яд на него.
Колкото до онея с жълтото.. според мен Кида си е много добър водач, но те самите са тъпи песове, които не разбират от дума и да нормално е той да се чувства виновен заради техния провал.., но все пак Кида няма никаква вина за сегашното им състояние. Изая и неговата мания да знае всичко за всички и на всички места.. еми пак нормално, но той е просто уникален герои, който не казвайки и премълчавайки информация за която не са го питали, създава историята.. той е доста важен в цялата работа (: Селти.. или както се казваше безглавата, е доста интересна личност и нейната история също допринася много за това да харесам анимето.
Самата идея да събереш такива герои на едно място е доста оригинална :3

Е стига толкова за сега.. ше пиша още като излезе последния епизод

Последната промяна е направена от Katinkka на Съб 14 Май 2011, 18:23; мнението е било променяно общо 1 път
Katinkka
Терорист

Female
Job/hobbies : Ren, Ren, Ren, Ren.
Брой мнения : 706
Дата на регистрация : 25.08.2009

Писане  Ricchan ^^ on Пет 25 Юни 2010, 13:24

Бе четеш ли...
Нямам нищо против Доларите, и да, напълно е възможно хлапак да създаде банда по такъв начин, никой все пак не го знае кой е, в техните представи може да е някой корав пич, сеш се...
Затова казах и че го приемам донякъде.

Просто е убер нереално прогимназист, което ще рече СЕДМОКЛАСНИК да ми създаде банда и да я контролира... Той нека си ръководи добре... Ама аз ако бях 23-24 годишен корав тип, нямаше да искам да му ходя по свирката и щях да вдигна бунт ор смт. Не може мен да ме командва някакъв си пикльо, пък какъвто ще да е той като качества на водач. Те си го и направиха, но Блу скуеър, така че не се брои. Истинските жълти шалченца си бяха ей-окей, а това просто е някси супер нереалистично.

Просто дребен факт, който ме тормози... Но, както казват, това е АНИМЕ icon_lol Всичко може...

Ricchan ^^
Ретард

Female

Писане  Katinkka on Чет 01 Юли 2010, 22:28

Ъх.. Стани, мисля, че не успяхме да се разберем напълно, защото аз ти говорех за Доларите през цялото време... аа ти.. нз за кои ми говориш последно, но както и да е.

---

Последния епизод не беше нещо впечатляващо, но ми хареса. Ъъъ.. не ми се пише повече

Анимето получава: 10/10

Последната промяна е направена от Katinkka на Съб 14 Май 2011, 18:25; мнението е било променяно общо 1 път
Katinkka
Терорист

Female
Job/hobbies : Ren, Ren, Ren, Ren.
Брой мнения : 706
Дата на регистрация : 25.08.2009

Писане  - Chii ;3 on Пет 13 Май 2011, 16:53

Отдавна не бях гледала нещо свястно. Пък и щом го изгледах за няма и 24 часа... :D
Историята беше оригинална и много ми хареса. Героите също ми харесаха. За пръв път любимеца ми да не умре! :D Първия спешъл вече не го помня, но втория си беше велик lol.
Само не мога да се съглася, както каза Стани, че един прогимназист ще ми води банда, нооо.. Япония - всичко е възможно :D
Музиката... ауу, музиката <3
Първия ED ми хареса най-много от цялата работа. Песента я знам отдавна и бях приятно изненадана като я чух (нищо, че в първия момент не можах да зацепя от къде съм я чувала XD)
Най-забавната част - Шизуо и Изая. Двамата просто ме сцепваха! Особено първия път, когато Шизуо го отнесе с оная машина lol. Страхотна двойка са двамата просто <3 ноо това са си моите фантазии XD
Анри-то отначало ме дразнеше, но после стана по-приемлива. Много се смях на епизода, в който я година жълтите там нещо си :D Или Селти с тая мания и полицаите..
Абе, хареса ми. Съжелявам само, че не съм го гледала по-рано.

И последно,
Мерси, Ире, че ми го каза XD
- Chii ;3
Терорист

Female
Брой мнения : 389
Дата на регистрация : 02.10.2010

Писане  ~|~Crazy_kid~|~ on Съб 14 Май 2011, 18:36

Мамо, Чи, тоя прогимназист не я води тая банда xD поне до където аз гледах схванах следното - Доларите сами си се водят. xD Е, минималните прояви на Микадо като лидер... не ги броя за водене пък и както каза Стани, бог знае какво си представят доларите, за техен лидер.
Обачееееее, обожавам Селти :3 Искам тя и Шинра да си осиновят Анри xD
Кида направо... не знам, горкото момче. Вместо да си седне на задника ми търси отмъщение. Ама нищо, действие да има <3
Иии ... уникалният Саймън, от който мисля да взимам уроци по японски. <3
Ооооххх, брата на Шизо-чан... Защо имаш толкова малко скрийн тайм да те...
Харима Мика - е те това е столкър от класа.

Дотачин... тая дума си я повтарям като за здрасти вече. Dx

Епично и обсебващо - сириъсли - регнах се поне в два сайта на Фен Доларите и редовно си посещавам чата дето е по анимето (ако някой иска да пише xD)
~|~Crazy_kid~|~
Модератор

Female
Job/hobbies : Doramas, Jpop, Kpop, Tpop, преводи ^^ MV/PV-та. тнт
Humor : ~|~ Винаги весело. С малки изключения xD ~|~
Брой мнения : 1716
Дата на регистрация : 19.03.2008

http://www.vbox7.com/user:onimase

Писане  Sponsored content

Sponsored content